Būsto kreditas: našta ar pagalba?

Dažna šeima mano, jog būsto kreditas yra didelė našta, gulanti ant visos šeimos pečių, nevengiama ir išraiškingesnio palyginimo – kilpa po kaklu, tačiau ar visuomet yra būtent taip ir kodėl, jei tai tokia našta, tiek daug žmonių imasi būsto paskolos vietoje kitų variantų?

Būsto paskola

Bene tiksliausias atsakymas būtų, jog būsto kreditas yra galimybė įsigyti savo nuosavą būstą nelaukiant daugybės metų kol pavyks sutaupyti nemenką pinigų sumą. Tai – nemenkas iššūkis, nes taupomi pinigai gana lengvai išsileidžia, o ir taupyti neturint savo būsto gali būti nelengva dėl nuomos išlaidų ir kitų priežasčių. Taigi, būsto kreditas kartu ir didelė pagalba tiems, kurie siekia nepriklausomybės ir nori gyventi po savo stogu, o ne svetimu.

pasirasoKreditai būstui šiai dienai prieinami ir online. Šiuo metu Lietuvoje veikia keletas specializuotų bendrovių, kurios teikia hipotekos kreditus online. Tai itin patogu, nes taip išvengiama ilgo laukimo banke, taupo laiką bei pinigus, nes pateikti paraišką paskolai gauti galima neišėjus iš namų. Primename, kad norint gauti paskolą būstui reikia turėti bent penkioliką procentų nuo bendros būsto sumos, pradinam įnašui. Tai reiškia, kad jei planuojate pirkti būtą už 70000 eurų, jum reikia būti sukaupus bent 10500 eurų. Verta prisiminti, kad reikės papildomai sumokėti už notaro paslaugas, sutarties sudarymo bei kitas susijusias paslaugas.

Palengvina būsto kreditas ir finansinę naštą. Jau kurį laiką būsto nuomos kaina, ypač didmiesčiuose, viršija mokamos būsto paskolos įmoką, tad nuomotis neretai gali būti netgi brangiau nei įsigyti savo. Nors tai ir įsipareigojimas bankui, tačiau jis grįstas teisiškai patvirtintomis sutartimis, kuriomis retai kada pasižymi būsto nuoma, tad ir dėl kainų galėsite būti ramesni. Be kita ko, turėdami daugiau santaupų, laimėję loterijoje ar pardavę kitą turimą turtą dalį ar visą paskolą galėsite grąžinti ir niekam nebebūsite skolingi, tuo tarpu sumokėti už metus nuomos nėra jokios prasmės.

Akivaizdu, jog būsto kreditas gali būti netgi geresnis pasirinkimas už nuomą, ypač susilyginus kainoms. Tačiau reikia nepamiršti, kad jei turite kur gyventi, o Jūsų pajamos nėra stabilios, būsto kreditas gali būti rimtu iššūkiu Jūsų finansinei situacijai ir gali iškelti nemenkų problemų tvarkant kasdienius savo finansus, todėl visuomet vertėtų labai gerai paskaičiuoti, įvertinti visus už ir prieš, apgalvoti savo ateities planus (jei planuojate keisti kardinaliai savo gyvenamąją vietą nuosavas būstas tampa trukdžiu) ir tik tada pasirinkti tokį variantą, kuris iš tiesų Jums būtų pats geriausias iš visų ir pats naudingiausias: ar tai bus būsto kreditas, ar ilgalaikė nuoma, ar taupymas - Jūsų pasirinkimas.