Paskolos ne tik bankuose

pasirasoKuomet ieškome paskolos būstui ar automobiliui, dažniausiai varstome tik didžiųjų komercinių šalies bankų duris. Tai bankai, kuriuos žino kone kiekvienas šalies gyventojas, tačiau toli gražu tai nėra vienintelės įstaigos, kuriose galima pasiskolinti perkant būstą ar automobilį. Ir tai sužinome tik tada, kai griežtas sąlygas paskolai gauti iškėlę bankai užveria mums duris. O alternatyvų net ne viena.

Greitų paskolų bendrovės tikrai ne pati geriausia išeitis, kadangi jų paskolų sumos nėra labai didelės, o palūkanos tikrai nėra palankios besiskolinančiajam. Tiesa, kai kurios kreditų bendrovės turi atskiras būsto paskolas, kurių palūkanos nėra tokios „žvėriškos“ kaip įprasta manyti, o kreditavimo sumos gali būti ir pakankamai didelės. Toks sprendimas dažniausiai yra vienintelė išeitis pajamas gaunantiems iš individualios veiklos, dirbant pagal verslo liudijimą ar uždarbiaujant svečiose šalyse, kadangi bankai ar kreditų unijos į tokius klientus žiūri itin atsargiai.

Praėjusiais metais veiklą Lietuvoje pradėjo dvi kreditavimo įstaigos kurios besispecializuoja paskolomis nekilnojamam turtui įsigyti. Norintys pirkti naują automobilį gali taip rinktis iš keleto alternatyvų. Tokio bendrovės kaip paskola23 teikia ne tik auto lizingo, bet ir kreditų už automobilius paslaugas.

Kreditų unijos yra lyg tarpinė stotelė tarp banko ir kreditų bendrovių. Jų palūkanos vidutiniškos, sumos gali būti ir labai didelės, tačiau jos yra lyg užmirštas variantas, apie kurį daugiausiai žino plačiau finansų sritį narstantys asmenys. Kreditų unijų išskirtinumas yra tas, kad norint kreiptis dėl būsto paskolos reikia būti unijos nariu (tam mokamas pajus, kuris paliekant uniją grąžinamas). Be to, unijos vienija kažkuo susijusius žmones, pavyzdžiui tuos, kurie gyvena vienoje apskrityje ar kurie yra tam tikros profesijos. Taigi, šiokie tokie ribojimai, ne visada labai aiškios taisyklės ir atbaido žmones, bet mes siūlome nenumoti ranka, o panagrinėti, kas ką siūlo.

Atidžiai nagrinėjant daugiau variantų galima labai daug sutaupyti, kadangi būsto paskolos sumos yra kur kas didesnės nei eilinio vartojimo kredito, tad menka klaidelė gali nemenkai patuštint Jūsų piniginę ir pabranginti perkamą turtą. O juk norėtųsi sutaupyti, tiesa?

Vertindami pasiūlymus atsižvelkite į visą mokamą sumą - palūkanos sudaro tik dalį sumos, kurią teks grąžinti per visą terminą, todėl vertinant būtina įtraukti sutarties sudarymo, administravimo ir kitus mokesčius, kurių tikrai ne vienas ir ne du.