Pažinti finansus reikia ir vaikams

vaikas2Ne paslaptis, kad viena daugiausiai problemų kokybiškam gyvenimui kelianti sritis yra finansai. Vieni uždirba per mažai, kad galėtų sau leisti oriai gyventi, kitų uždarbis toks, jog vos ne vos užtenka maistui, dar kiti, lyginant su pirmais dviem, uždirba labai gerai, bet taip pat vos pratempia nuo algos iki algos. Kur slypi problema? Paprasčiausias atsakymas yra nemokėjime valdyti savo finansų, netinkamai juos nukreipiant ir neįvertinant investicijų naudos, todėl kaip elgtis su pinigais turi mokėti jau mokyklinukas.

Labai svarbu deramai informuoti vaikus, kaip atsiranda turimi pinigai, kodėl reikia planuoti savo pirkinius ir galvoti ne vien tik šia diena. Dažnai tėvai savo vaikams duoda kišenpinigių kas dieną, o vaikai žinodami, kad rytoj ir vėl gaus pinigų juos išleidžia pernelyg nesukdami galvos. Vos nedidelė dalis turi kažkokį taupymo tikslą. Tiesa, jau daugėja tėvų, kurie mokyklinio amžiaus vaikams užsako banko korteles ir į jas reguliariai pervedą sutartą lėšų kiekį, o vaikai patys sprendžia, kada ir kiek išleisti, nes žino kokią pinigų sumą kokiam laikui turi. Patogu, jog tokias vaikų korteles galima gana griežtai riboti, nustatant tiek dienos, tiek vienos operacijos limitus gana žemai.

vaikas1Be abejonės, pirmieji kartai, kuomet Jūsų atžala turės daugiau pinigų ir laisvės su jais elgtis kaip nori bus sudėtingesni, tačiau skirdami šiek tiek laiko, šviesdami savo vaikus ir atsakydami į jiems kylančius klausimus turėtumėte išvengti daugybės problemų ateityje, kuomet vaikai taps dar labiau savarankiškesni ir žengs pirmuosius žingsnius į savo finansinę nepriklausomybė.

Mokinti vaikus tinkamai elgtis su finansai visų pirma yra tėvų uždavinys. Šeimos finansų ekspertai vienareikšmiškai teigia, kad vaikai kurių tėvai patys atsainiai elgiasi su pinigais - užauge ir patys dažnai kartoja šią klaidą.

Dažnai vaikystėje netinkamai susipažinę su pinigais, neturėdami laisvės pasirinkti kur ir kaip juos išleisti, suaugę žmonės taip pat susiduria su nežinia, negeba įvertinti savo esamos finansinės būklės ir jos pokyčių rizikos, todėl nuolat griebiasi greitos paskolos ar gavę darbo užmokestį gyvena labai plačiai, o po 2-3 savaičių jau turi iš esmės keisti savo įpročius, susiduria su maisto stygiumi ar vėl ir vėl skolinasi. Pradėkite keisti ateitį nuo savo šeimos. Tai naudinga ir Jums ir Jūsų vaikams!