Finansiniai įsipareigojimai - ne juokai

Daugybė žmonių turi vienokių ar kitokių finansinių įsipareigojimų, į kuriuos žiūrint ne itin atidžiai galima sulaukti ne itin malonių pasekmių. Tarp įprasčiausių finansinių įsipareigojimų galima būtų sutikti sutartis su komunikacijų bendrovėmis, lizingą, įvairių formų kreditus ir paskolas, imamas tiek kasdieniams poreikiams patenkinti, tiek ir įsigyjant didelės vertės turtą, pavyzdžiui automobilį ar būstą.

Prisiimdami net ir pakankamai nedidelius finansinius įsipareigojimus turite suvokti, kad juos būtina vykdyti. Uždelsti mokėjimai dažniausiai išauga dėl delspinigių, gali būti taikomos įvairios baudos ar netgi nutraukiamos sutartys, kas vėlgi lemia papildomas išlaidas. Be viso to, Jūsų kredito istorijoje atsiranda negatyvi žyma, kuri gali sukliudyti ateityje gauti svarbų kreditą ar pasirašyti naudingą sutartį. Dalis interneto, mobilaus ryšio tiekėjų sudarydami ilgalaikes sutartis tikrina klientų mokumą ir kredito istoriją, tad laiku negrąžinta skola, neišmokėtas lizingas ar nuolat delsiami periodiniai mokėjimai gali sukliudyti Jums įsivesti internetą pigiau ar gauti mobilųjį telefoną už simbolinę kainą.

Jei nuo nedidelės sumos bus skaičiuojami ir nedideli delspinigiai, tai negrąžinant būsto kredito ar kitos didelės vertės paskolos laiku skaičiuojami delspinigiai gali sudaryti labai didelę sumą. Be viso to, prisideda ir įvairios išieškojimo išlaidos, kurias teks padengti ne kam kitam, bet skolininkui, o tai ir vėl didelės išlaidos, kurios kartais netgi gali viršyti skolos dydį. Ypač jei uždelsta labai ilgai.

Tuo atveju jei prisiėmėte pernelyg didelę kredito naštą ar taikomos ypač nepalankios kreditavimo sąlygos, pamąstykite apie kredito refinansavimą. Toks metodas padėjo jau ne vienam žmogui pasiekti gerų rezultatų, išvengti kreditų įsipareigojimų nevykdymo, todėl rekomenduojama pasverti už ir prieš kiekvienam, kurio netenkina esama situacija. Žinoma, ne visada refinansavimas yra finansiškai naudingesnis, tačiau paskaičiuoti nekainuoja - įvertinkite siūlymus, palyginkite su turimais įsipareigojimais ir, svarbiausiai, įsitikinkite, jog refinansuojant paskolą grąžinsite mažiau nei tęsdami savo turimą sutartį. Tiesa, refinansavimas gali būti naudingas ir norint prailginti kredito grąžinimo terminą taip sumažinant kasmėnesines įmokas, jei priimdami įsipareigojimą turėjote didesnes pajamas ar pervertinote savo galimybes.