15 naudingų patarimų pradedant naują verslą

Pradėti naują verslą visuomet yra labai jaudinanti patirtis, tačiau kiekvienas verslas visuomet yra susijęs ir su labai didele atsakomybe. Be to, pradedantieji verslininkai pakankamai dažnai yra linkę pasikliauti tik savo žiniomis ir jėgomis, visiškai ignoruodami kitų verslininkų padarytas klaidas ir pateikiamus patarimus. Nereikia nė sakyti, kad kliaunantis tik savo nuojauta, neilgai trukus galima susidurti su dideliais praradimais, todėl jei norite to išvengti, praverstų keli naudingi patarimai pradedant naują verslą.

1) Suplanuokite savo darbo dieną

Vienas iš pačių paprasčiausių ir lengviausių būdų tapti organizuotiems, yra savo darbo dienos suplanavimas. Planas gali būti labai konkretus arba laisvesnis – viskas priklauso nuo to, kokie yra jūsų tikslai. Kaip bebūtų, svarbiausia yra turėti darbo dienos planą, kadangi tik tokiu atveju galima būti tikriems, kad visi svarbiausi ir būtiniausi darbai bus atlikti.

pelnas

Pastebima, kad nemenka dalis pradedančiųjų verslininkų apie tai pamiršta, manydami, kad jei jie tapo įmonės savininkais ir direktoriais, dabar jiems nebereikės dirbti ir jie gali jaustis visiškai laisvi bei nepriklausomi. Deja, bet įmonės valdymas ir būvimas direktoriumi yra gerokai atsakingesnės pareigybės nei bet kuris kitas samdomas darbas. Todėl privalote paversti save disciplinuotais ir vadovautis savo sudaryta konkrečia dienotvarke.

2) Nustatykite įmonės darbo valandas

Kai mes keliaujate į maisto prekių parduotuvę, žinome, kad jos darbo valandos įprastai yra nuo 8 val. ryto, iki 22 val. vakaro. Tai reiškia, kad yra labai svarbu nustatyti ir savo įmonės darbo valandas. Tokiu atveju jūsų potencialūs ir esami klientai visuomet žinos, kada jūs esate pasiekiami. Be to, tai leis jums lengviau planuoti ir savo asmeninį laiką, nes jūs labai aiškiai žinosite, kada pradedate darbą ir kada jį baigiate. Žinoma, kurį laiką jums, kaip įmonės savininkui, gali tekti dirbti kur kas daugiau nei tik darbo valandomis, tačiau oficialus darbo valandų nustatymas yra labai svarbus veiksnys kiekvienam verslui.

3) Laikykitės visų savo nustatytų taisyklių

Smulkaus verslo savininkai įprastai labai dažnai yra linkę nusižengti savo nustatytoms taisyklėms ir pasukti visiškai kitu keliu nei buvo numatę pradžiojem rašoma https://finance43.com/lt/. Lygiai taip pat, kaip ir savo įmonės darbo valandų nustatymo atveju, taip ir savo nustatytų taisyklių atveju yra būtina elgtis disciplinuotai. Jei iš anksto būsite nustatę tam tikras taisykles ir jų laikysitės, jums ne tik bus kur kas lengviau pasiekti savo užsibrėžtus tikslus, tačiau bėgant laikui jus taip pat gerokai labiau ims vertinti ir kiti rinkos dalyviai, jūsų verslo partneriai ir klientai.

4) Vienas darbas – vienu metu

Akivaizdu, kad norint vystyti savo naują verslą, pradžioje patiems tenka pasirūpinti daugybe skirtingų užduočių. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad visos jos jus turi užgriūti vienu metu ir jūs privalote jas visas įgyvendinti iš karto. Nors būdami verslo savininkais mes esame priversti dėvėti daugybę kepurių, vis dėlto vienu metu galime dėvėti tik vieną. Todėl būkite tikri, kad esate susikoncentravę ir nesiblaškote, vienu metu imdamiesi tik vieno konkretaus darbo.

5) Pasinaudokite „Pomodoro“ technika

„Pomodoro“ techniką sukūrė Francesco Cirillo. Tai iš tiesų yra labai paprasta koncepcija, kurios pagalba galima padidinti savo atliekamo darbo produktyvumą. Pagrindinė šios technikos idėja yra ta, jog reikėtų dirbti 25 minutes, tuomet leisti sau trumpai pailsėti (tarkime – 5 minutes) ir vėl dirbti kitas 25 minutes. Šis procesas turėtų būti kartojamas, kiekvieną kartą prailginant savo pertraukėlių laiką. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad tai padaryti yra labai paprasta, tačiau naujo ar smulkaus verslo savininkams kartais tai padaryti gali būti ganėtinai sunku – ypač tuomet, kai pečius užgriūva daugybė darbų ir visus juos reikia padaryti kuo skubiau. Tačiau taikant šią techniką, net ir labai užimtu laikotarpiu būtina leisti sau reguliariai pailsėti.

6) Tinkamai susisteminkite savo el. laiškus

Jei jūsų įmonė (ar jūsų el. paštas) gauna labai daug el. laiškų, labai svarbu kaip įmanoma anksčiau sudaryti savo sistemą, kuria vadovaudamiesi organizuotumėte gaunamus el. laiškus. Laimei, tai padaryti šiandien nėra labai sudėtinga – ypač, kai yra kalbama apie šiuolaikines el. pašto dėžutes.

7) Turėkite susitikimams skirtą vietą

Jei jūs dirbate biure, greičiausiai šį klausimą jau esate išsprendę. Tačiau jei jūs vystote savo naująjį verslą ir tai darote iš namų, labai svarbu pagalvoti apie susitikimams su klientais ir partneriais skirtą vietą. Juk akivaizdu, kad nei vienas iš jūsų nenorėtų savo potencialių klientų pirmajam pokalbiui pasikviesti į savo namus. Laimei, šiandien galima nuomotis darbui skirtą vietą įvairiose bendrose erdvėse (dar kitaip vadinamuose „hub‘uose“). Taip pat galima susitarti susitikti kavinėje, restorane arba potencialių klientų darbovietėje/biure.

8) Įpraskite sudarinėti sutartis

Sutartys yra viena iš sėkmingo verslo sudedamųjų dalių. Jei jūs įprasite nuo pirmųjų savo verslo vystymo dienų sudarinėti sutartis su darbuotojais, klientais, partneriais, tiekėjais ir kitais jūsų versle svarbiais subjektais, galėsite daug lengviau išvengti įvairių nesusipratimų ir sunkumų. Žinoma, prieš pradėdami tai daryti, turėtumėte pasitarti su teisininkais, kurie padėtų sudaryti skirtingoms sritims skirtus sutarčių šablonus. Taip pat profesionalūs teisininkai galėtų atsakyti į visus jums iškylančius klausimus.

9) Konsultuokitės su teisininkais

Nei vienas naujo verslo savininkas negali žinoti visko, kas yra svarbu komercinės veiklos vystymui. Dėl šios priežasties visuomet yra naudinga kreiptis į patyrusius teisininkus, kurie galėtų pagelbėti priimant teisingus sprendimus ir nepadarant daug brangiai kainuojančių klaidų. Nors akivaizdu, kad profesionalios teisinės konsultacijos pareikalaus papildomų išlaidų, jas galite vertinti kaip investiciją į savo sėkmingą verslo ateitį.

10) Atskirkite asmeninius ir verslo finansus

Nuo tos akimirkos, kai jūs įkursite juridinį asmenį, turėtumėte atskirti savo asmeninę ir įmonės banko sąskaitą. Be to, jums būtų naudinga kreiptis ir dėl jūsų įmonei skirtos kreditinės kortelės bei įvairių papildomų paslaugų bei planų, kurių pagalba galėtumėte efektyviau valdyti savo įmonės finansus. Jei jūs nuo pačių pradžių atskirsite savo asmeninius ir verslo finansus, galėsite išvengti daugybės nesusipratimų ir didesnių finansinių sunkumų.

11) Į reklamą investuokite išmintingai

Kiekvieną kartą, kai jums prireiks patirti tam tikras išlaidas, turite būti visiškai tikri, kad jos yra būtinos ir labai svarbios. Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie jūsų verslo reklamą. Rinkodarai tenkančios išlaidos yra visiškai normali verslo praktika, tačiau, kai yra tiek daug skirtingų rinkodaros priemonių, kartais gali būti sudėtinga pasirinkti tinkamiausius rinkodaros sprendimus. Dėl šios priežasties jūs turėtumėte atlikti tyrimą ir labai atidžiai įvertinti jums prieinamus rinkodaros sprendimus, galiausiai pasirenkant tai, kas jūsų verslo atveju galėtų veikti efektyviausiai. Be to, tam tikrus darbus jūs galite atlikti ir patys, tokiu būdu sumažindami rinkodarai tenkančias išlaidas.

12) Mokesčius mokėkite dažniau nei kartą per metus

Mokesčių mokėjimas yra viena iš „smagiausių“ nuosavo verslo vystymo sudedamųjų dalių. Jei verslo savininkai galėtų jų išvengti, jie neabejotinai taip ir padarytų. Tačiau akivaizdu, kad to padaryti nėra įmanoma. Kuo didesnė jūsų įmonės taps, tuo daugiau mokesčių jums teks sumokėti ir tuo didesnio dėmesio jūs sulauksite iš atitinkamų valstybinių institucijų. Kaip bebūtų, efektyviausia mokesčius valstybei mokėti dažniau nei kartą per metus – ir tai ypač aktualu smulkiam verslui. Tokiu atveju jums bus lengviau sulaukti kiekvienų metų gegužės 1 d.

13) Pasirinkite buhalterį

Profesionalus buhalteris gali labai efektyviai pagelbėti jūsų verslui ir padėti jums atsikratyti daugybės finansinių klausimų naštos. Patyręs buhalteris užtikrins, kad jūsų įmonės buhalterija būtų tvarkoma reguliariai, tvarkingai ir atsižvelgiant į visus šiuolaikinius standartus. Tokiu atveju jūs galėsite būti tikri, kad mokesčiai bus sumokėti laiku, deklaracijos bus užpildytos teisingai ir jūs visuomet galėsite matyti labai tikslius finansinius duomenis, kurie yra įtraukiami ir profesionaliai sudaromas jūsų įmonės finansines ataskaitas.

14) Pritaikykite nuolaidas savo pirmiesiems klientams

Pradedant naują verslą ir neturint didelio lojalių klientų rato bei begalės atliktų darbų pavyzdžių, tampa labai svarbu atrasti formulę, kuria vadovaudamiesi galėtumėte pritraukti vis daugiau naujų klientų. Tačiau kartais tai padaryti būna pakankamai sudėtinga, jei norima gauti nemažiau nei gauna pagrindiniai konkurentai. Potencialūs klientai gali nepasitikėti nauja įmone, todėl turite juos „priversti“ tai padaryti. Įprastai tai lengviausia padaryti taikant papildomas nuolaidas. Todėl pagalvokite apie savo pirminę kainodarą ir nuspręskite, kokia jūsų prekių ar paslaugų kaina galėtų atrodyti patraukliausiai, paskatinant potencialius klientus pasirinkti būtent jus.

15) Supraskite, kokia yra jūsų finansinė situacija

Finansų ekspertai iš Kreditus primena, kad jūsų įmonės finansinė situacija diktuos daugybę dalykų, kurie bus susiję su jūsų verslu ir jo ateitimi. Trumpiau tariant, nuo jūsų verslo finansinės situacijos labai tiesiogiai priklausys ir jūsų priimami sprendimai. Tai paveiks jūsų taikomą kainodarą, pasitelkiamas rinkodaros priemones, darbo valandas, darbo užmokestį ir kt. Tai reiškia, kad visuomet tampa labai svarbu savo asmeninius poreikius ir norus atskirti nuo savo verslo.

Asmeniniai finansai:

Pirmiausia jūs turėtumėte suprasti, kokios yra jūsų asmeninės išlaidos (pvz., nuomos mokestis, automobilio paskolos grąžinimo įmokos, automobilio draudimas ir kt.). Taip pat turėtumėte išsiaiškinti, kiek įprastai kiekvieną mėnesį skiriate maistui, kurui, pramogoms ir kt. Kai turėsite šiuos skaičius, jums taps kur kas lengviau suprasti, kiek iš tikrųjų pinigų jums reikia, kad galėtumėte patenkinti visus savo pagrindinius poreikius.

Verslo finansai:

Kiekvienas smulkus verslas turi patirti išlaidas (arba trumpiau tariant – investuoti savo pinigus), kad galėtų sulaukti sėkmės. Įprastai yra du pagrindiniai etapai, su kuriais susiduria kiekvieno verslo savininkas:

Startuolio etapas

Šiame etape įprastai prireikia pačių didžiausių investicijų. Tai reiškia, kad pastarajame etape dažniausiai yra išleidžiama daugiausiai uždirbamų pinigų. Be to, kai kurie verslo savininkai netgi kreipiasi dėl verslo paskolos tam, kad galėtų padengti pirmines įmonės patiriamas išlaidas. Akivaizdu, kad kiekviena rinka yra skirtinga ir kai kuriose iš jų tenka investuoti gerokai daugiau lėšų.

Palaikymo ir plėtros etapas

Kiekvienas verslas turi tam tikrų einamųjų išlaidų, kurios yra neišvengiamos ir būtinos verslo palaikymui bei jo sistemingai plėtrai. Pavyzdžiui, galbūt jūs mokėsite už tam tikrą internetinę platformą, kuria naudositės savo verslui, ar kt. Visa tai prisideda prie verslo patiriamų kaštų. Žinoma, įprastai tokios išlaidos būna gerokai mažesnės nei tos išlaidos, kurios yra būdingos jau minėtam startuolio etapui. Tačiau kartas nuo karto tenka atnaujinti naudojamą kompiuterinę įrangą (ar kitą techniką), o tai prisideda prie didesnių išlaidų, todėl apie tai verta pagalvoti iš anksto ir dalį lėšų numatyti taupymui.