Warrenas Buffetas prieš kiek laiko atėjo į "Legacy mode". Jo patarimai labai nesikeičia, bet kiekvieną kartą, kai jis kalba, turėtume klausytis, pasirašyti, ką jis sako ir atitinkamai elgtis.

Jo paskutinės pastabos neseniai įvykusiame Berkshire Hathaway metinio susitikimo yra bet kokios patikimos investicijų strategijos pagrindas. Jūs tiesiog turite atidžiai klausyti ir ignoruoti "Wall Street" ir verslo antraštes, kad galėtumėte visiškai išgirsti jo išmintį. Čia yra keturi jo geriausi perlai:


- Baimė yra galimybė pirkti, o ne parduoti. 
Buffettas pasakojo apie tai, kaip jis nusipirko naftos kompaniją "Cities Services" 1942 m. Antrojo pasaulinio karo metu. Tuo metu vokiečiai niokojo vakarų Europą ir Japoniją, didelį dalį Azijos. Tais laikais buvo labai sunku nusiteikti optimistiškai.

"Buffett" pardavė kompaniją už nedidelį pelną ir apgailestavo, kad pardavė taip anksti. Prieš keletą metų teigė, kad dauguma jo atsargų turi "amžiną" laikymo laikotarpį. Nors tai ne visada tiesa - jis pardavė US Airways prieš daugelį metų - jis paprastai saugo atsargas savo portfelyje dešimtmečius metų ir perka daugiau jų, jei jie išlieka pelningi.

- Investiciniai mokesčiai yra klastingi. In his recent famous wager on how fees eat away at investments. Buffetas įrodė, kad, laikydamas vienos didžiausių bendrovių akcijų indekso fondą, įveikia geriausius rizikos draudimo fondų valdytojus.

Kiekvienas pagalbos fondo ar brokerio surinktas mokestis sumažins jūsų pajamas per laiką ir nepadės jums įveikti rinkos. Tai netgi sumažins jūsų gyvenimo kokybę, nes sumažins jūsų galimybes išeiti į pensiją.

Mokėkite kiek įmanoma mažiau ir pirkite rinkoje. Galite nusipirkti indeksų fondus, už mažiau nei 0,10 proc. per metus.

- Kas švyti ne visada yra auksas. Kai kai kurie investuotojai būna įbauginti antraštėmis arba infliacijos perspektyvomis, jie perka auksą ir kitus tauriuosius metalus. Buffetas nustatė, kad strategija yra dvipusė.

Žinoma, auksas yra apčiuopiamas. Jūs galite jį laikyti savo rankose. Jis būna užrakintas visame pasaulyje. Tačiau jis neturi dividendų ar pajamų ir dažnai sumažėja vertė.

Be to, ilgalaikė matematika linksta prie įmonių, kurios turi tvirtą pelną ir dividendus, dėl vienos paprastos priežasties: jei jos nuolat naudingos, jos tvirtėja laikui bėgant.

Štai kaip veikia matematika, pasak Buffetto: jei 1942 m. investavote 10 000 dolerių į auksą ir išlaikėte iki šių metų, turėsite 400 000 USD. Jei įsigijote S & P 500 akcijų indeksą ir laikėte jį tam pačiam laikotarpiu, jus turėtumėte 51 mln. Skaičiai ne meluoja.

- Saugokitės "žiurkių nuodų". Paklaustas apie tai, ką jis galvoja apie "Bitcoin", jis pavadino šia kriptovaliutą žiurkių nuodai kvadrate". Stipri kalba, bet ne pernelyg griežta.

"Buffett" visuomet palankiai vertino įmones, turinčias dideles pajamas, valdymo ir konkurencinių pranašumų.Kriptovaliutos tikrai neatitinka šių savybių. Kadangi jis uždirbo milijardus, iš pardavimų, jis turi tokią perspektyvą. Jam tai suveikė.

Norint išvengti apsinuodijimo, tiesiog neinvestuokite visko į vieną kriptovaliutą - ar vienkartines akcijas, obligacijas ar kitas investicijas.

Laikui bėgant, vis tiek reikia akcijų, pinigų ir nekilnojamojo turto, kad uždirbtumėte pinigų. Tiesiog laikykitės jums tinkamo derinio, kuris tenkina jūsų galimą riziką ir pamirškite visą kitą.

 

Jei turite kreditinės kortelės skolą, jūs ne vieni.

Pasak "Make Lemonade", amerikiečiai turi daugiau nei 1 trilijoną kreditinių kortelių, kurios yra skolose.

Štai kaip jūs galite greičiau sumokėti savo kredito kortelės skolą ir anksčiau mėgautis finansine laisve.

Ne kiekvienas vartotojas žino, kaip teisingai valdyti savo turimus pinigus ir sėkmingai paskirstyti savo asmeninį biudžetą. Tai reiškia, kad neretai tokiais atvejais yra susiduriama su pakankamai dideliais finansiniais sunkumais, kurie greitieji kreditai tampa bene vienintele galima išeitimi, padedančia bent laikinai išspręsti iškilusias finansines problemas. Kaip bebūtų, reikėtų suprasti, kad greitasis kreditas yra finansinis įsipareigojimas, todėl jei jums jūsų pasirinkti kreditoriai suteiks vienokio ar kitokio dydžio greitąjį kreditą, neturėtumėte į visą tai žvelgti pro pirštus. Kiekvieną savo prisiimtą finansinį įsipareigojimą vertinkite labai rimtai ir atsakingai.

iesko

Pasirašius paskolos sutartį apima įvairialypiai jausmai. Vieni žmonės pasineria į ilgai lauktas pirkinių paieškas, kiti naršo sutarties dokumentus ieškodami dar neperskaitytų punktų, ne iki galo suprastų frazių ir tikrinasi informaciją antrą kartą bijodami, kad kreditorius kažkurioje vietoje juos galbūt apgavo. Yra galimybė ir tokia jums pasiūlys mokėjimo įmokų draudimą dėl to nenutirpkite iš nuostabos.

finansai

Preliminarūs šių metų bankų suteiktų paskolų rodikliai išties nuteikia optimistiškai. Beveik visi šalyje veikiantys komerciniai bankai ar užsienio bankų padaliniai, padidino turimą paskolų portfelį. Ne išimtis ir specializuotas paskolų bankas "BigBank" kuris pranešė apie itin stipriai ūgtelėjusi paskolų portfelį.

paskolų portfelis