Keisis Europos Centrinio Banko valdybos pirmininkas

Viena svarbiausių Europos finansų institucijų - Europos Centrinis Bankas (ECB) turės naują Priežiūros valdybos pirmininką. Kol kas dar nėra aišku kas bus paskirtas į šias pareigas, tačiau naujasis valdybos pirmininkas savo pareigas pradės eiti nuo 2019.01.01.

europa

Europos Centrinis Bankas (ECB) naujuoju Priežiūros valdybos pirmininku siūlo skirti italą Andrea Enria (Andrea Enriją), kuris jau septynerius metus vadovauja Europos bankininkystės institucijai (EBI). Per slaptą balsavimą ECB Valdančioji taryba nusprendė, kad Daniele Nouy (Danielę Nui) šiame poste nuo sausio mėnesio turėtų pakeisti 57 metų amžiaus A. Enria.

A. Enria buvo pasirinktas iš kandidatų sąrašo, kurį ECB parengė rugsėjo 26 dieną. „Europos Centrinio Banko valdančioji taryba šiandien iškėlė Andrea Enria kandidatūrą į Priežiūros valdybos pirmininko postą“, – pranešė euro zonos centrinis bankas. ECB pasirinktą kandidatą dar turi patvirtinti Europos Parlamentas.

Jeigu jo kandidatūrai bus pritarta, jo penkerių metų kadencija Priežiūros valdybos pirmininko pareigose prasidės 2019 metų sausio 1 dieną. D. Nouy įpėdiniui teks sunki užduotis spręsti euro zonos skolų krizės palikimo – blogų paskolų naštos, kuri tebeslegia bankų balansus, – problemą. A. Enria yra kilęs iš tos pačios šalies, kaip ir dabartinis ECB vadovas Mario Draghi (Marijus Dragis), taigi, jeigu jo kandidatūrai bus pritarta, du iš aukščiausių postų euro zonos centriniame banke bus užėmę italai.

Greitospaskolos.org primena, kad ECB yra institucija, kuri be viso ko nustato ir bazinę palūkanų normą. Tai įtakoją bankų tarpusavio skolinimosi kaštus ir galutiniame rezultate atsiliepia visiems paskolų rinkos dalyviams. Bazinė palūkanų norma yra itin aktuali visiems turintiems būsto paskolas, nes net ir nedidelis jos svyravimai, gali reikšti ženkliai išaugusias (arba sumažėjusias) periodines įmokas.